Nadzoruję handel internetowy w firmie, w której pracuję.
Lubię moją pracę bo wiem, że od niej zależy powodzenie mojej firmy w handlu internetowym. Poza tym mogę rozwijać swoje umiejętności programistyczne i poszerzać wiedzę z zakresu marketingu, bo branża e-commerce dynamicznie się rozwija.
Jako specjalistka do spraw handlu internetowego, czyli e-commerce zajmuję się organizowaniem sprzedaży produktów i usług przez internet. W takim systemie wszystkie etapy transakcji: zapoznanie się klientów z ofertą, złożenie zamówienia, jego akceptacja, płatność, wysyłanie rachunków lub faktur VAT, powiadamianie o wysyłce i przyjmowanie zwrotów oraz reklamacji odbywają się poprzez sieć, bez bezpośredniego kontaktu sprzedawcy z kupującym produkt czy usługę. Nadzoruję i koordynuję wszystkie związane z tym procesy. Jestem odpowiedzialna za wdrożenie platformy umożliwiającej elektroniczne zakupy, czyli sklepu internetowego, sprawne zarządzanie jej działaniem, wprowadzanie ulepszeń i dostosowywanie e-sklepu do pojawiających się nowoczesnych rozwiązań, np. nowych systemów płatności elektronicznej. Mogę też zarządzać obecnością mojej firmy w internetowych serwisach aukcyjnych.
Co powinnam umieć?
Muszę mieć szeroką wiedzę z marketingu, SEO, SEM oraz świetnie orientować się w rynku produktów lub usług, które sprzedaje moja firma.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach i przedsiębiorstwach prowadzących hurtową i detaliczną sprzedaż internetową swoich produktów lub usług poprzez firmowy sklep internetowy.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.