Decyduję o tym, co, kiedy i w jakiej formie ukaże się na wizji albo w eterze.
Decyduję o tym, co, kiedy i w jakiej formie ukaże się na wizji albo w eterze.
Dzięki mojej pracy powstają ciekawe programy radiowe i telewizyjne, trafiające w gusta odbiorców. W ten sposób przyczyniam się do sukcesu stacji telewizyjnej lub rozgłośni radiowej, w której pracuję.
Jak myślisz, skąd biorą się pomysły na nowe programy telewizyjne albo radiowe? O tym, co, kiedy i w jakiej formie ukaże się na wizji albo w eterze decyduję ja - redaktorka programowa. Dziennikarze zgłaszają do mnie swoje pomysły i projekty, a ja je oceniam i jeśli uznam, że warto je zrealizować, po omówieniu wszystkich szczegółów wyrażam zgodę na publikację. Oprócz tego sama wyszukuję ciekawe tematy, decyduję, do jakiej grupy docelowej ma być skierowana pojedyncza audycja albo cykl programów, kto powinien zrealizować konkretny projekt i w jakiej formie, czyli np. czy będą występować w tym programie goście?, czy będzie stały prowadzący?, według jakiego klucza będą dobierani bohaterowie: ratujący życie innych, mający niezwykłe osiągnięcia, nietypowe hobby?, czy będzie to nagrywane i montowane, czy też puszczane “na żywo”?
Co powinnam umieć?
W mojej pracy przydaje się znajomość historii radia lub telewizji, dzięki której wiem, jakich programów nie należy produkować, bo podobne do nich w przeszłości okazały się totalnymi niewypałami.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w stacjach radiowych lub telewizyjnych.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.