Sortuję odpady nadające się do recyklingu.
Dzięki mojej pracy odpady są odbierane o czasie, a później właściwie posortowane. To pozwala na ich powtórne przetwarzanie, oszczędza surowce naturalne, chroni otoczenie i sprawia, że lepiej wykorzystujemy zasoby naszej planety. Posortowane i ponownie przetwarzane odpady nie zalegają na wysypiskach śmieci, co jest korzystne dla środowiska naturalnego.
Recykling to odzyskiwanie i ponowne przetwarzanie surowców wtórnych: plastiku, metali, szkła, papieru. Można z nich dzięki temu stworzyć nowe przedmioty o takim samym - np. aluminiowe puszki zrobione z odzyskanego aluminium - lub innym - np. papier toaletowy albo ręczniki papierowe z makulatury - przeznaczeniu. Zbieranie, sortowanie i wykorzystywane tych surowców, które nadają się do ponownego przetworzenia pozwala oszczędzać wodę i energię potrzebną do produkcji przedmiotów z surowców pierwotnych, zmniejsza ich zużycie i przyczynia się tym samym do poprawy kondycji naszej planety. Częścią tego łańcucha pomocy Ziemi jestem ja - sortowaczka surowców wtórnych.
Co powinnam umieć?
W pracy przydaje mi się znajomość rysunku technicznego i zdolności do majsterkowania, bo dzięki nim bezproblemowo obsługuję pasy do sortowania, uczestniczę w ich konserwacji i usuwaniu drobnych usterek.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się sortowaniem odpadów wtórnych.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.