Pracuję w zakładzie produkującym przedmioty z tworzyw sztucznych.
Pracuję w zakładzie produkującym przedmioty z tworzyw sztucznych.
Przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych towarzyszą nam każdego dnia i trudno wyobrazić sobie świat bez nich. Dzięki mojej pracy te rzeczy są solidne i dobrej jakości, a ich produkcja przebiega szybko i sprawnie, z dbałością o środowisko.
Pracuję w zakładzie produkującym przedmioty z tworzyw sztucznych. Obsługuję rozmaite maszyny, na których powstają np. butelki, kubeczki, dziecięce zabawki, opakowania na leki lub kosmetyki. W pracy posługuję się rozmaitymi przyrządami mierzącymi np. poziom cieczy w zbiorniku, objętość oraz ciężar suchych i płynnych substancji dostarczanych do danej maszyny, temperaturę cieczy i powietrza, ciśnienie gazów. Od precyzyjnego określenia i przestrzegania tych parametrów zależy wygląd i jakość gotowych produktów, co również sprawdzam w ramach moich obowiązków.
Co powinienem umieć?
Muszę, rzecz jasna, znać się na rodzajach maszyn: wtryskarki, wytłaczarki, termoformierki, prasy, zgrzewarki, elektrodrążarki i urządzeń używanych do przetwarzania tworzyw sztucznych i wiedzieć, do czego każde z nich służy.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach z branży tworzyw sztucznych lub w przedsiębiorstwach wykorzystujących w swojej działalności urządzenia związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.