Zdjęcie zawodu
W. żeńska

Organizator eventów

Zajmuję się organizacją imprez rozrywkowych.

Organizator eventów

Zajmuję się organizacją imprez rozrywkowych.


WERSJA żeńska

Dlaczego lubię ten zawód?

Dzięki mojej pracy klienci i zaproszeni przez nich goście mogą uczestniczyć w niezapomnianych imprezach rozrywkowych, zorganizowanych profesjonalnie i z dbałością o najmniejsze szczegóły. Cieszę się, widząc radość na twarzach uczestników tych wydarzeń, zaś zadowoleni klienci chętnie polecają mnie kolejnym.

Czym się zajmuję?

Organizuję dla moich klientów różnego rodzaju imprezy: pikniki, koncerty, wystawy, wernisaże, konferencje, imprezy integracyjne, gale. Na początku ustalam ze zleceniodawcą jak najwięcej szczegółów: jaki rodzaj imprezy mam zorganizować, w jakim terminie i miejscu, ile osób ma brać w nim udział, jakie atrakcje mam zapewnić, np. deszcz konfetti, pokaz fajerwerków, oraz, co najważniejsze, ile pieniędzy klient zamierza wydać na tę imprezę. Gdy już wszystkiego się dowiem, ustalam plan przygotowań i samego wydarzenia oraz kalkuluję koszty jego organizacji, w tym wysokość mojego wynagrodzenia.


Jeśli klient nie ma żadnych zastrzeżeń, podpisuję umowę i zabieram się do pracy. Załatwiam wszystkie pozwolenia na organizację imprezy, jeśli ma to być impreza masowa, wymaga specjalnych uzgodnień. Rezerwuję wybrane miejsce, np. restaurację, salę konferencyjną, galerię sztuki, stadion sportowy, hotel, i dobieram sobie współpracowników odpowiedzialnych za realizację poszczególnych zadań. 
Zwykle współpracuję np. z firmą cateringową przygotowującą i serwującą posiłki, wodzirejem/DJem oraz nagłośnieniowcem i muzykami, pirotechnikami, firmą wynajmującą meble i sprzęty, dostawcami kwiatów, dekoratorami wnętrz. W zależności od zlecenia wynajmuję też fotografów, ochroniarzy, sprzątaczki. W dniu imprezy jestem na miejscu, czuwam nad jej przebiegiem, rozwiązuję ewentualne, niespodziewane problemy, np. ktoś z podwykonawców nie zjawi się na czas, sprawdzam, czy wszyscy goście są obsługiwani należycie i dobrze się bawią.
Po zakończeniu imprezy dbam o uprzątnięcie terenu, rozliczam się z kontrahentami, dostawcami i pracownikami. Rozmawiam też z klientem, proszę go o opinię na temat zorganizowanego wydarzenia: czy jest zadowolony ze współpracy, czy ma jakieś krytyczne uwagi, czy chciałby w przyszłości ponownie skorzystać z moich usług.


Co powinienem umieć?

Przydaje mi się prawo jazdy kat. B, gdyż praca wymaga ode mnie częstych podróży: do klientów, na miejsce odbywania się imprez rozrywkowych. 


Muszę umieć prowadzić stronę internetową i profil w mediach społecznościowych, aby reklamować swoje usługi. Umiejętność sprawnego korzystania z komputera przydaje mi się także do szukania w sieci współpracowników: firm cateringowych, wodzirejów, pirotechników, dekoratorów wnętrz, nagłośnieniowców, muzyków. 
Muszę wiedzieć, jak spisywać umowy z podwykonawcami i klientami, znać przepisy dotyczące organizacji imprez rozrywkowych, potrafić uzyskiwać wszystkie niezbędne pozwolenia. 


Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy? 

 • cierpliwość,
 • umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów z innymi,
 • umiejętność pracy w zespole,
 • umiejętność zarządzania ludźmi,
 • pewność siebie,
 • śmiałość,
 • opanowanie,
 • umiejętność szybkiego podejmowania trafnych decyzji,
 • odporność na stres,
 • pomysłowość,
 • odpowiedzialność,
 • rzetelność,
 • sumienność,
 • punktualność.

Gdzie mogę pracować? 

Mogę znaleźć zatrudnienie w agencjach marketingowych i eventowych, działach marketingu i HR różnych firm, w hotelach, restauracjach. Mogę też otworzyć własną działalność gospodarczą.


Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.