Projektuję piękne, funkcjonalne, solidne i innowacyjne produkty codziennego użytku.
Projektuję piękne, funkcjonalne, solidne i innowacyjne produkty codziennego użytku.
Dzięki mojej pracy powstają piękne, funkcjonalne i innowacyjne produkty, z których korzystają konsumenci w Polsce i na całym świecie. Projektuję je tak, aby nie tylko ułatwiały życie, ale też były solidnie wykonane i łatwe w użytkowaniu.
Tworzę projekty rozmaitych przedmiotów użytkowych: mebli, sprzętu AGD, obuwia, ubrań, zabawek, samochodów, rowerów. Dbam o to, aby te rzeczy były nie tylko ładne, ale też funkcjonalne i trwałe, odporne na zniszczenia i łatwe do utrzymania w czystości. Podczas projektowania wykorzystuję nowoczesne mechanizmy i rozwiązania konstrukcyjne, żeby nowe przedmioty były łatwiejsze w obsłudze, miały wiele zastosowań i przyjemniej się ich używało. Każdy wzór przemysłowy konkretnego produktu zaczyna się od pomysłu naszkicowanego na kartce. Potem na jego podstawie tworzę rysunek techniczny lub od razu – przy użyciu programów komputerowych do modelowania – przygotowuję model 3D, według którego ten produkt będzie później wytwarzany w fabryce lub warsztacie.
Co powinienem umieć?
Muszę potrafić posługiwać się specjalistycznymi programami komputerowymi, których używam to tworzenia projektów, np. Corel, 3D Studio, NX, Photoshop, CATIA V5, Pro/Engineer, 3ds Max, Solid Works, obsługiwać drukarki 3D i inny sprzęt elektroniczny potrzebny w pracy, np. tablety graficzne.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w biurach projektowych, zajmujących się wzornictwem przemysłowym, pracować na stałe w konkretnej firmie lub otworzyć własną działalność gospodarczą i przyjmować zlecenia od różnych klientów.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.