Odpowiadam za kreowanie i utrzymanie na szerokim rynku pozytywnego wizerunku firmy, dla której pracuję.
Odpowiadam za kreowanie i utrzymanie na szerokim rynku pozytywnego wizerunku firmy, dla której pracuję.
Lubię moją pracę, bo jest kreatywna i mogę poznawać w niej wielu ciekawych ludzi, a także rozwijać znajomość nowych technologii i technik wpływu na opinię publiczną. Dbanie o pozytywny wizerunek mojego pracodawcy w otoczeniu biznesowym oraz o dobre kontakty z mediami sprawia mi wiele satysfakcji.
Celem moich działań jako specjalisty do spraw public relations jest wykreowanie, a później utrzymanie na szerokim rynku pozytywnego wizerunku firmy, dla której pracuję. Może to być duży koncern, organizacja, marka, instytucja albo osoba publiczna, np. aktor, czy polityk. Moim zadaniem jest zbudowanie trwałych, dobrych relacji z uczestnikami tego rynku: mediami, władzami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi, klientami, użytkownikami, fanami.
Co powinienem umieć?
Muszę wiedzieć, jak utrzymywać dobre stosunki z mediami i z otoczeniem rynkowym, w którym funkcjonuje konkretna firma, organizacja, instytucja, czy osoba publiczna. Muszę potrafić przygotowywać materiały promocyjno-komunikacyjne, organizować wydarzenia prezentujące daną markę, organizację lub osobę w dobrym świetle. Muszę znać się na prowadzeniu skutecznych kampanii reklamowych oraz na komunikowaniu wewnętrznym i zewnętrznym, badać skuteczność realizowanych działań z obszaru public relations. Muszę też wiedzieć, jak najskuteczniej reagować w sytuacjach kryzysowych i znać strategie pozwalające wybrnąć z problemów wizerunkowych.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w agencjach ds. public relations, urzędach i instytucjach samorządowych lub państwowych, biurach prasowych, redakcjach medialnych, agencjach doradztwa personalnego, agencjach reklamowych, organizacjach pozarządowych, firmach z różnych branż. Mogę też otworzyć własną działalność gospodarczą i przyjmować zlecenia od różnych klientów.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.