Nadzoruję prace prowadzone na placu budowy i czuwam nad dokumentacją dla całego projektu.
Nadzoruję prace prowadzone na placu budowy i czuwam nad dokumentacją dla całego projektu.
Lubię moją pracę, bo mogę tworzyć coś, co ułatwi życie wielu ludziom na wiele lat. Z każdym kolejnym etapem robót czuję ogromną satysfakcję widząc efekty pracy mojego zespołu. Różnorodność zadań sprawia, że ciężko jest mi się nudzić w pracy, a możliwość pochwalenia się wybudowaniem nowej drogi, mostu czy wiaduktu daje nieopisaną motywację i radość.
Nadzoruję prowadzenie robót budowlanych, dlatego najczęściej swój dzień rozpoczynam od dojazdu na budowę. Zdarza się, że pokonuję wiele kilometrów, bo plac budowy jest w sporej odległości od mojego miejsca zamieszkania. Na miejscu omawiam bieżące sprawy z brygadzistą, by odpowiednio zorganizować pracę swoją i innych. Potem udaję się do biura, gdzie zajmuję się bieżącą dokumentacją we współpracy z Inspektorem Nadzoru, bo np. każdy materiał, którego używamy, musi być wcześniej przez Inspektora zaakceptowany. Zajmuję się też pisaniem raportów, kontrolą stanu materiałów i organizacją dostaw, dokumentacją BHP i dokumentacją powykonawczą. W trakcie dnia pracy zaglądam na budowę, żeby czuwać nad prawidłowym postępem robót oraz zachowywaniem zasad bezpieczeństwa w trakcie ich wykonywania.
Co powinnam umieć?
Muszę umieć sprawnie posługiwać się różnymi narzędziami niezbędnymi w mojej pracy, takimi jak niwelator czy poziomica.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę pracować w firmach budowlanych - u wykonawców i podwykonawców, a także w biurach projektowych. Mogę też otworzyć własną działalność gospodarczą lub znaleźć zatrudnienie w rozmaitych urzędach i instytucjach. Otwarte są przede mną również ścieżki pracy naukowej na uczelniach.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.