Obsługuję dźwigi suwnicowe w halach i na składowiskach.
Dzięki mojemu zaangażowaniu wielkie i ciężkie materiały, kontenery, elementy stalowych budowli i inne masywne ładunki są sprawnie i szybko rozładowywane i przenoszone na miejsce przeznaczenia. Zależnie od miejsca zatrudnienia uczestniczę w budowie statków, transporcie węgla do elektrowni, złomu do pieca hutniczego albo w załadunku i rozładunku wielkogabarytowych towarów.
Kontroluję przemieszczanie wielkogabarytowych, ciężkich ładunków. Moim narzędziem pracy jest suwnica, czyli rodzaj dźwigu składającego się z poruszającej się po torach konstrukcji nośnej oraz przemieszczającego się po tej konstrukcji wciągnika lub wciągarki. W zależności od posiadanych uprawnień mogę sterować suwnicą z kabiny, czyli poruszać się razem z nią, albo z poziomu zero, czyli z zewnątrz urządzenia, przewodowo lub bezprzewodowo. Posługując się suwnicą mogę podnosić ładunki w pionie i przesuwać je w poziomie. Ograniczeniem zasięgu jest, rzecz jasna, wysokość, na jakiej znajduje się konstrukcja nośna suwnicy, oraz długość torów.
Co powinienem umieć?
Muszę znać się na budowie suwnic różnego typu, potrafić dbać o ich dobry stan techniczny i usuwać drobne usterki.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłu motoryzacyjnego, hutniczego, górniczego, w magazynach, hurtowniach, na placach przeładunkowych, złomowiskach, w portach.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.