Nadzoruję proces produkcji drewnianych wyrobów.
Dzięki mojej pracy powstają piękne drewniane meble, drzwi, okna, które cieszą się powodzeniem wśród klientów mojej firmy. Zapewniam, że są produkowane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz normami, a zatem solidne i trwałe. Doskonaląc umiejętności zdobyte podczas pracy mogę awansować na stanowisko kierownicze w dużych zakładach przemysłu drzewnego lub założyć własne przedsiębiorstwo. W domu też potrafię wykonać niepowtarzalne drewniane przedmioty.
Jestem odpowiedzialny za prawidłową pracę firmy drzewiarskiej, w której jestem zatrudniony. Organizuję bezpieczne i dobrze wyposażone stanowiska pracy, tworzę harmonogramy robót i instrukcje technologiczne, nadzoruję przestrzeganie przepisów BHP, ergonomii pracy, przeciwpożarowych oraz ochrony środowiska. Opracowuję rysunki technologiczne wyrobów i uczestniczę w projektowaniu konstrukcji nowych produktów, np. mebli, drzwi, okien, ale też półproduktów takich, jak płyty wiórowe, sklejki, forniry i inne okleiny.
Co powinienem umieć?
W mojej pracy przydaje się znajomość właściwości fizycznych drewna i wyrobów drewnopochodnych, rodzajów lakierów, klejów, pokostów, farb do drewna, środków chemicznych zabezpieczających drewno przed atakami grzybów i szkodników. Muszę wiedzieć, które z nich nadają się do konkretnych zastosowań oraz jaki efekt zapewniają, np. połysk, mat, wybielenie.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w fabrykach mebli, tartakach, firmach produkujących konstrukcje drzewne lub stolarkę budowlaną, w zakładach stolarskich. Mogę też otworzyć własną działalność gospodarczą.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.