Uzupełniam braki w uzębieniu moich pacjentów przygotowując dla nich protezy i implanty zębów.
Uzupełniam braki w uzębieniu moich pacjentów przygotowując dla nich protezy i implanty zębów.
Dzięki mojej pracy pacjenci znów mogą się szeroko uśmiechać, cieszyć się smakiem jedzenia, zapominają o kłopotach z trawieniem, poprawia się ich samoocena i zadowolenie z życia.
Gdy ząb wypada albo trzeba go usunąć, dziura w uzębieniu to poważny problem. Nie tylko sprawia, że rzadziej się uśmiechamy. Brak zęba powoduje wady zgryzu, ponieważ pozostałe zęby są nadmiernie obciążone albo przesuwają się w dziąsłach, schorzenia dziąseł i zaburzenia pracy stawów skroniowo-żuchwowych, problemy z prawidłową wymową, żuciem oraz trawieniem pokarmów. Moją rolą, jako lekarki specjalistki protetyki stomatologicznej, jest uzupełnienie brakujących zębów lub poprawa estetyki uzębienia moich pacjentów. Określam, w jakim stanie są dziąsła i zachowane zęby mojego klienta, oceniam zgryz i ustalam, czego wymaga jego uzębienie, by znów mógł się szeroko uśmiechać.
Co powinnam umieć?
Muszę znać budowę zębów i narządu żucia, potrafić rozpoznawać, choroby zębów i jamy ustnej, i wiedzieć, jak się je leczy. Muszę też znać się na udzielaniu pierwszej pomocy, na wypadek gdyby któryś z moich pacjentów w trakcie wizyty nagle źle się poczuł.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w prywatnych i publicznych pracowniach protetycznych, szpitalach, klinikach,…
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.