Biorę udział w zarządzaniu państwem.
Praca polityka ma wiele zalet. Współdecyduję o zmianach prawa, a to oznacza wpływ na interesy konkretnych państw, firm i ludzi. Dzięki tej władzy mogę nawiązać kontakty, które będą procentowały przez całe życie. Poza tym polityką interesują się dziennikarze, co sprawia, że jestem osobą publicznie znaną z telewizji. Dzięki temu mogę promować różne wartościowe inicjatywy.
Swoją przygodę z polityką można zacząć już w szkole średniej, wstępując do młodzieżówki partii politycznej, aby wspierać działania klubu, którego program wyborczy pokrywa się z wyznawanymi przez siebie wartościami. Aby zawodowo zająć się karierą polityczną należy startować w wyborach powszechnych do Sejmu. Lista wyborcza komitetu wyborczego partii, z której ramienia się kandyduje w wyborach, musi najpierw uzyskać 5000 podpisów wyborców z danego okręgu wyborczego. Każdy kandydat, aby zostać wybrany, potrzebuje skutecznej kampanii wyborczej, którą można przygotować we współpracy z agencją public relations.
Co powinienem umieć?
Muszę znać się na zasadach funkcjonowania państwa oraz ustroju politycznym, aby być na bieżąco i móc dobrze wykonując swoją pracę usprawniając działanie różnych przepisów.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę zdecydować się na pełnienie funkcji posła w Sejmie lub senatora w Senacie.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.