Obsługuję zautomatyzowaną linię produkcyjną, czyli zestaw maszyn ustawionych w zaprogramowanej kolejności tak, by wykonywały kolejne etapy produkcji.
Obsługuję zautomatyzowaną linię produkcyjną, czyli zestaw maszyn ustawionych w zaprogramowanej kolejności tak, by wykonywały kolejne etapy produkcji.
Dzięki mojej pracy maszyny połączone w zautomatyzowane linie produkcyjne działają sprawnie, a ewentualne awarie są szybko usuwane. Mam bezpośredni wpływ na niezawodność i wydajność tych maszyn, na bezpieczeństwo pracowników, którzy je obsługują oraz na jakość gotowych wyrobów.
Obsługuję zautomatyzowaną linię produkcyjną. To zestaw maszyn ustawionych w zaprogramowanej kolejności tak, by wykonywały kolejne etapy produkcji. Np. składały z części samochody, sprzęt AGD, czy meble, wytwarzały i pakowały ciastka, chipsy albo inne produkty spożywcze, konfekcjonowały kosmetyki, leki. Niektóre z takich linii są zautomatyzowane w pełni, to znaczy, że po załadowaniu do pierwszej maszyny odpowiednich komponentów, z ostatniej odbieramy już gotowy produkt dodatkowo zapakowany do transportu. Inne zajmują się tylko pewnymi etapami produkcji, a pomiędzy nimi wciąż muszą działać ludzie.
Co powinienem umieć?
Muszę bardzo dobrze znać się na budowie i działaniu obsługiwanych maszyn, potrafić czytać schematy ich budowy oraz posługiwać się narzędziami i sprzętem do naprawy: nieobce są mi wszelkiego typu śrubokręty, wkrętarki, młotki, lutownice.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach z różnych branż, np. spożywczej, motoryzacyjnej, elektrycznej, farmaceutycznej.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.