Gram na organach podczas uroczystości kościelnych.
W pracy codziennie towarzyszy mi piękna muzyka, bywa, że gram na zabytkowych, świetnie zachowanych instrumentach z epoki. Moją grą i śpiewem uświetniam uroczystości kościelne i nabożeństwa. Mogę też dawać recitale i brać udział w krajowych i międzynarodowych festiwalach muzyki organowej doskonaląc przy okazji swoje umiejętności.
Mogę grać podczas różnych uroczystości kościelnych, takich jak Pasterka, Rezurekcja, Boże Ciało, w trakcie codziennych nabożeństw, podczas ślubów, pogrzebów, spotkań opłatkowych, ale także podczas rozmaitych festiwali organowych. Mogę też dawać recitale organowe w kościołach, w których są pięknie brzmiące organy. W muzyce kościelnej, tak jak w każdej, co jakiś czas pojawiają się nowe trendy, dlatego staram się na bieżąco śledzić te nowości i wprowadzać je do swojego zbioru utworów. Oprócz grania w kościele kilka godzin dziennie ćwiczę grę na instrumencie, żeby rozwijać swoje umiejętności oraz wprawiać się w graniu nowych utworów. Jeśli w parafii jest chór albo schola, to zajmuję się szkoleniem osób, które w nich śpiewają, oraz przygotowywaniem ich do występów w kościele.
Co powinnam umieć?
Gram na różnych instrumentach: organach, fisharmonii, keyboardzie, dlatego muszę dobrze znać się na ich obsłudze oraz umieć szybko usunąć drobne usterki. Muszę umieć grać na różnych typach organów, a dobrze by było, gdybym potrafiła także ładnie śpiewać.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w dowolnej parafii katolickiej.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.