Uczę wykorzystywania technik mindfulness w życiu prywatnym i zawodowym. Dzięki nim można rozwinąć koncentrację i obniżyć poziom stresu.
Uczę wykorzystywania technik mindfulness w życiu prywatnym i zawodowym. Dzięki nim można rozwinąć koncentrację i obniżyć poziom stresu.
Lubię moją pracę, ponieważ pozwala mi poznawać wielu ciekawych ludzi. Pomagam moim klientom zredukować codzienny stres. Cieszę się, kiedy widzę, jak dzięki mindfulness stają się spokojniejsi, pewniejsi siebie, bardziej życzliwi dla innych. Sama też nieustannie się rozwijam i szukam najlepszych sposobów na trenowanie uważności.
Prowadzę warsztaty i kursy uważności, zwane też z angielska mindfulness. Mogą w nich brać udział np. pracownicy firmy, uczestnicy konferencji szkoleniowej, w zasadzie wszyscy, którzy chcą nauczyć się uważności. Mindfulness to trening umysłu, który rozwija zdolność uważnej obserwacji siebie i świata zewnętrznego, uczy pełnego skoncentrowania się na chwili obecnej, poszerza samoświadomość, wycisza gonitwę myśli, uczy skutecznego odpoczynku, podpowiada, jak porzucić złe nawyki i zrezygnować z zachowań kompulsywnych. Mindfulness w udowodniony naukowo sposób zmniejsza poziom stresu, łagodzi objawy chorób autoimmunologicznych, a nawet obniża ryzyko nawrotów depresji.
Co powinnam umieć?
Muszę znać techniki wykorzystywane w mindfulness, takie jak medytacja, regulacja oddechu, skanowanie ciała, czyli skupienie uwagi na tym, gdzie znajduje się i co odczuwa każda część naszego organizmu oraz wiedzieć, jakie pozytywne efekty przynosi ich stosowanie. Muszę potrafić uczyć uczestników zajęć właściwego wykorzystywania tych technik, wspierać ich, odpowiadać na pytania i rozwiewać wątpliwości.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w ośrodkach zajmujących się prowadzeniem szkoleń mindfulness, w firmach z różnych branż zainteresowanych poprawą jakości życia swoich pracowników, mogę też otworzyć własną działalność gospodarczą.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.