Przeprowadzam pomiary pracy reaktora jądrowego żeby kontrolować, czy działa wydajnie i bezpiecznie.
Przeprowadzam pomiary pracy reaktora jądrowego żeby kontrolować, czy działa wydajnie i bezpiecznie.
Lubię moją pracę, bo wiem, że dzięki niej aktywność reaktora atomowego jest odpowiednio monitorowana, co ma wpływ na jego bezpieczną i wydajną pracę.
Jako specjalista do spraw pomiarów reaktorowych podczas pracy wykonuję rutynowe pomiary pracy reaktora jądrowego, niezbędne w trakcie jego eksploatacji. Mierzę różne parametry reaktora, a zgromadzone w ten sposób dane służą nie tylko bezpieczeństwu konkretnej jednostki, ale można je też wykorzystać w pracach badawczych lub rozwojowych, pozwalających znaleźć nowe sposoby wykorzystania energii jądrowej. Oprócz tego samodzielnie buduję i montuję pomiarowe układy elektryczne i elektroniczne, np. układy niskoprądowe.
Co powinienem umieć?
Muszę znać fizykę, a zwłaszcza zagadnienia związane z energią jądrową, elektrycznością, elektroniką i przemianami energii. Muszę wiedzieć, jak są zbudowane i w jaki sposób działają reaktory jądrowe, których parametry badam, znać ich rodzaje i możliwości wykorzystywania w różnych gałęziach przemysłu.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w elektrowniach jądrowych lub w jednostkach eksploatujących reaktory jądrowe.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.