Leczę choroby wykorzystując techniki manualne, działające na kości, stawy, mięśnie czy nerwy.
Leczę choroby wykorzystując techniki manualne, działające na kości, stawy, mięśnie czy nerwy.
Pomagam moim pacjentom pozbyć się bólu, problemów z poruszaniem, obrzęków i innych dolegliwości utrudniających codzienne funkcjonowanie. Stosuję zabiegi wpływające pozytywnie na całe ciało.
W codziennym życiu działa na nas wiele niekorzystnych czynników: zła dieta, stres, siedzący tryb życia, mikrourazy, przeciążenia spowodowane wysiłkiem ponad miarę albo pracą w niewygodnej pozycji. Kiedy tych czynników jest dużo, ciało nie nadąża z usuwaniem ich skutków. Pojawia się ból lub zaburzenia funkcji poszczególnych układów. Wtedy pomóc może ktoś taki, jak ja, czyli osteopatka.
Co powinnam umieć?
Muszę mieć wiedzę o siłach i przeciążeniach działających na dany mięsień czy staw i wpływających na jego sprawność, bardzo dobrze znać anatomię i fizjologię człowieka, czyli budowę i działanie ludzkiego organizmu, zarówno w zdrowiu jak i w stanach chorobowych. Muszę znać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, żeby pomagać pacjentom, którzy źle się poczują albo zasłabną podczas zabiegów.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować? Mogę znaleźć zatrudnienie między innymi w gabinetach osteopatycznych, fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych, w hospicjach, szpitalach, sanatoriach i innych placówkach medycznych.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.