Sprzedaję towary z samochodu.
Swoim samochodem dojeżdżam bezpośrednio do klientów, którzy w swojej miejscowości nie mają stałego sklepu albo jest on kiepsko zaopatrzony. Dzięki mnie mogą na miejscu kupić świeże pieczywo, dobrej jakości środki czystości, smaczne mrożonki, albo zamówić towary, których potrzebują, a ja ich akurat nie mam w samochodzie.
Obsługuję określony teren, po którym jeżdżę samochodem dostawczym. Przeważnie mam stały grafik, więc wiadomo, że w miejscowości X będę np. w poniedziałek przed południem, a we wsi Z – w czwartek przed wieczorem. Sprzedaję klientom rozmaite towary: mrożonki, pieczywo, środki czystości. Podaję, pakuję i wydaję towar, przyjmuję zapłatę i wydaję resztę, w przypadku płatności bezgotówkowych obsługuję terminal do kart płatniczych oraz wystawiam paragony i faktury.
Co powinnam umieć?
Żeby móc pracować w tym zawodzie i prowadzić małe samochody dostawcze o dopuszczalnej masie nie przekraczającej 3,5 t, muszę mieć prawo kategorii B, na większe ciężarówki wymagane jest prawo jazdy kat. C.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie między innymi w małych firmach produkcyjnych lub handlowych, które prowadzą dystrybucję bezpośrednią swoich towarów. Mogę też otworzyć własną działalność gospodarczą.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.