Tańczę w przedstawieniach baletowych.
Tańcząc w balecie mam szansę współpracować ze sławnymi choreografami, reżyserami, tancerzami i tancerkami. Dzięki mojemu talentowi i ciężkiej pracy mogę dostać angaż w słynnych zespołach baletowych, których taniec podziwiają ludzie na całym świecie. Pewnego dnia moje nazwisko może stać się tak sławne, że dołączę do grona najlepszych artystek baletowych świata.
Żeby zostać profesjonalną tancerką wybrałam naukę w ogólnokształcącej szkole baletowej, do której dostałam się po skończeniu trzeciej klasy szkoły podstawowej oraz przejściu rekrutacji, podczas której sprawdzano moją kondycję, koordynację ruchową, budowę ciała i wrażliwość na muzykę. Następne klasy szkolne kończyłam w szkole baletowej. Oprócz zwykłych przedmiotów szkolnych uczyłam się rytmiki, techniki kroków tanecznych, różnych stylów tańca, tych współczesnych i historycznych.
Co powininam umieć?
Potrzebuję wiedzy z rytmiki, żeby rozpoznawać rytm muzyki, czyli metrum, wiedzieć, jak dopasowywać swoje ruchy do rytmu danego utworu, umieć tworzyć choreografię improwizowaną na bieżąco podczas słuchania konkretnej muzyki, oraz interpretacji muzyczno-ruchowej, żeby wiedzieć, w jaki sposób poprzez muzykę i taniec pokazywać uczucia i emocje bohaterów, fabułę książek, sztuk, na podstawie których powstają przedstawienia baletowe. Muszę również znać historię baletu, wybitne przedstawienia baletowe, znanych reżyserów i choreografów, osiągnięcia słynnych tancerzy i tancerek.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w polskich lub zagranicznych profesjonalnych zespołach baletowych, w teatrach muzycznych lub teatrach tańca.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.