Zarządzam instytucją sportowo-rekreacyjną.
Moja praca nigdy nie jest nudna ani monotonna, zarządzanie instytucją sportową to spore wyzwanie. Szukając sponsorów spotykam się z ciekawymi, czasem nawet sławnymi ludźmi, którzy chcą włączyć się w propagowanie kultury fizycznej i sportu. Razem możemy dużo zdziałać. Im sprawniej funkcjonuje instytucja, którą zarządzam, tym większe są też moje zarobki.
Zarządzam działalnością instytucji sportowo-rekreacyjnej, np. hali sportowej, orlika, ośrodka sportu i rekreacji OSiR, stowarzyszenia lub fundacji zajmującej się propagowaniem sportu wśród dzieci i młodzieży. To ja decyduję, w jakich godzinach będzie działać dany obiekt, ilu pracowników, m.in. trenerów, instruktorów, szatniarzy, sprzątaczek, księgowych będzie zatrudniać, ustalam ceny biletów, zasady wynajmu ośrodka czy kompleksu sportowego przez osoby prywatne i firmy chcące tam zorganizować różnego rodzaju imprezy, zajęcia sportowe dla swoich pracowników. Reklamuję też działalność instytucji, którą zarządzam, w lokalnych gazetach, stacjach radiowych i na portalach internetowych.
Co powinienem umieć?
Muszę znać się na sposobach skutecznej reklamy oraz wiedzieć, z jakich źródeł mogę pozyskiwać środki finansowe na jej funkcjonowanie. Mogę starać się o dotacje z Unii Europejskiej oraz z rządowych i samorządowych programów rozwijania kultury fizycznej, dlatego muszę znać się na przepisach prawa, które określają sposoby zdobywania tych funduszy.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w klubach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji, w wydziałach sportu instytucji samorządowych,…
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.