Montuję systemy alarmowe czuwające nad bezpieczeństwem banków, sklepów, muzeów, firm oraz domów prywatnych.
Montuję systemy alarmowe czuwające nad bezpieczeństwem banków, sklepów, muzeów, firm oraz domów prywatnych.
Wiem, że dzięki mojej pracy ważne instytucje, firmy i domy moich klientów są bezpieczne. Również mój własny dom jest doskonale zabezpieczony przed włamywaczami.
Montuję systemy alarmowe według wcześniej opracowanych projektów i uzgodnień z klientami. To znaczy, że najpierw ustalam, którędy powinny być poprowadzone przewody i kable łączące poszczególne elementy systemu i zasilające go w prąd. Później montuję te kable i przewody oraz pozostałe urządzenia, takie jak: czujniki ruchu, otwarcia, stłuczenia szyb, centrala alarmowa, manipulator do wpisywania kodów służących do uzbrajania i rozbrajania systemu, czyli jego włączania i wyłączania, przyciski napadowe – ich naciśnięcie powoduje uruchomienie cichego alarmu napadowego, o którym powiadamiane są odpowiednie służby, np. policja, agencja ochrony. Kiedy wszystko jest już odpowiednio zamocowane i podłączone, programuję system, włączam go i sprawdzam, czy działa tak, jak powinien oraz tłumaczę użytkownikom, jak należy go obsługiwać: jak się go włącza, wyłącza, kasuje źle wpisany kod,… Moja praca jest bardzo odpowiedzialna, ponieważ systemy alarmowe zwiększają bezpieczeństwo banków, sklepów, muzeów i firm, a coraz częściej są montowane także w domach prywatnych.
Co powinnam umieć?
Muszę znać się na elektryce, umieć prawidłowo zamontować przewody elektryczne i urządzenia zasilane energią elektryczną oraz wiedzieć, jak unikać porażenia prądem.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się montażem i konserwacją systemów alarmowych, albo być przedstawicielką handlową producentów urządzeń alarmowych.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.