Kieruję zakładem karnym i organizuję jego pracę.
Dbam o bezpieczeństwo obywateli, nie dopuszczając do ucieczek przestępców z więzienia. Dzięki mojej pracy skazani mogą zrozumieć swoje błędy, nauczyć się przestrzegania prawa i dobrze przygotować się do uczciwego życia na wolności.
Kieruję Zakładem Karnym i organizuję jego pracę. W Zakładzie Karnym jest zatrudnionych wielu pracowników, to funkcjonariusze Służby Więziennej, psycholodzy, wychowawcy. Muszę dbać o to, aby ich liczba pozwalała na sprawne funkcjonowanie więzienia, utrzymanie w nim porządku i bezpieczeństwa oraz zapewnienie skazanym właściwej opieki medycznej. Decyduję o tym, jakie obowiązki mają poszczególni funkcjonariusze oraz ustalam rozkład ich dyżurów. Zarządzam budżetem Zakładu Karnego i decyduję o tym, na co przeznaczyć dostępne pieniądze. Dbam o to, żeby osoby pracujące w więzieniu mogły podnosić swoje kwalifikacje i zajmować stanowiska odpowiednie do ich umiejętności i wykształcenia.
Co powinienem umieć?
Muszę bardzo dobrze znać się na przepisach prawa, które określają zasady funkcjonowania więzienia, oraz na rodzajach kar pozbawienia wolności. Dzięki tej wiedzy zapewniam więźniom zgodne z prawem odbywanie kar, na które skazał ich sąd.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w aresztach śledczych lub zakładach karnych.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.