Dostarczam paczki i przesyłki do adresatów.
Każdy dzień w pracy jest inny, chociaż poruszam się po tym samym obszarze. Codziennie na dostarczenie czekają przecież inne paczki, niektóre o nietypowym kształcie, wadze czy rozmiarze. Świetnie znam drogi, po których jeżdżę, i miejscowości, które odwiedzam. Mogę podnosić swoje kwalifikacje i awansować na wyższe stanowisko, np. kierownika działu logistyki, dyspozytora, kierownika sortowni, kierownika serwisu kurierskiego. Prowadząc własną działalność mogę sam zatrudniać kurierów i rozbudowywać swoją firmę.
Jako kurier zajmuję się doręczaniem przesyłek, a często również odbieraniem paczek od nadawców. Moja praca wymaga dyspozycyjności. Jeżdżę w każdą pogodę, po różnych drogach, a czasami i bezdrożach. Muszę przestrzegać różnych przepisów i regulacji: regulaminu firmy kurierskiej, zasad ruchu drogowego, ustawy o ochronie danych osobowych… Żeby szybko i sprawnie dostarczać przesyłki, same nogi nie wystarczą. Będąc kurierem najczęściej korzystam z samochodu dostawczego, ale do rozwożenia paczek, posiłków czy kwiatów może też służyć motocykl, skuter albo rower.
Co powinienem umieć?
Jako kurier muszę znać się na pojazdach mechanicznych, umieć je prowadzić, obsługiwać i poradzić sobie w przypadku awarii, np. przebicia opony czy przegrzania silnika.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmie kurierskiej, na poczcie, w centrum logistycznym, w dziale dystrybucji konkretnego przedsiębiorstwa.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.