Specjalizuję się w ustalaniu wartości rzeczy niematerialnych, takich jak wynalazki, technologie produkcji, marki, znaki towarowe czy sposoby prowadzenia biznesu.
Specjalizuję się w ustalaniu wartości rzeczy niematerialnych, takich jak wynalazki, technologie produkcji, marki, znaki towarowe czy sposoby prowadzenia biznesu.
Lubię moją pracę, bo łączy w sobie dwie fascynujące dziedziny: prawo i biznes. Każdy przypadek jest inny, więc nigdy się nie nudzę. Stale pogłębiam swoją wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i różnych dziedzin prawa. Mam też szansę poznania wielu ciekawych i wpływowych ludzi.
Określam wartość pieniężną rzeczy niematerialnych, które posiadają moi klienci. Mogą to być na przykład wynalazki, innowacje, patenty, znaki towarowe, tajemnice handlowe, prawa autorskie, licencje, marki. Zwykle specjalizuję się w konkretnym rodzaju własności intelektualnych albo w określonej branży.
Co powinienem umieć?
Muszę znać się na prawie własności intelektualnej, prawie autorskim i prawach pokrewnych, w tym o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i ochronie konsumentów, a także na prawie gospodarczym i komercjalizacji własności intelektualnej. Muszę potrafić doradzać klientom, w jaki sposób powinni zabezpieczyć wartości niematerialne i dochodzić swoich praw przed sądem w przypadku, gdy ktoś wykorzystuje te wartości w sposób nielegalny i bez uiszczenia stosownych opłat.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach z różnych branż, kancelariach prawnych, agencjach konsultingowych, instytucjach publicznych. Mogę też otworzyć własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi doradcze różnym podmiotom.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.