Odpowiadam za organizację szkoleń z różnych dziedzin dla pracowników różnych firm.
Odpowiadam za organizację szkoleń z różnych dziedzin dla pracowników różnych firm.
Lubię moją pracę, bo dzięki niej rozwijam umiejętności organizacyjne i zdolności interpersonalne. Opracowując plany szkoleń sam też nieustannie się szkolę, bo wciąż pojawiają się nowe trendy na rynku usług szkoleniowych, a ja muszę być z nimi na bieżąco.
Jestem odpowiedzialna za organizację szkoleń dla pracowników zatrudnionych w firmie, w której pracuję, lub klientów firmy szkoleniowej, jeśli to w niej jestem zatrudniona. Aby szkolenia miały sens, czyli podnosiły kompetencje i wspierały rozwój zawodowy pracowników, muszą być dopasowane do ich potrzeb. Najpierw muszę się więc dowiedzieć, jakich szkoleń potrzebują pracownicy danej firmy na konkretnych stanowiskach. Proponuję im udział w takich szkoleniach, które będą dla nich wartościowe, czyli pomogą im jeszcze lepiej wykonywać powierzone zadania, pozwolą im na zyskanie nowych umiejętności, albo poprawią współpracę między pracownikami i atmosferę panującą w zespole…
Co powinnam umieć?
Muszę znać się na systemach ścieżek rozwoju pracowników, wiedzieć, w jaki sposób należy przekazywać wiedzę i rozwijać umiejętności u uczestników szkoleń, potrafić przeprowadzać analizę potrzeb szkoleniowych konkretnej firmy, planować i przeprowadzać szkolenia, przygotowywać wszystkie niezbędne materiały i sprzęt multimedialny.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w działach szkoleniowych różnych firm i zakładów pracy lub w firmach szkoleniowych czy konsultingowych.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.