Zdjęcie zawodu
W. męska

Doradczyni kryptowalutowa

Doradzam klientom, jak inwestować w kryptowaluty i zarządzać posiadanymi w nich środkami.

Doradczyni kryptowalutowa

Doradzam klientom, jak inwestować w kryptowaluty i zarządzać posiadanymi w nich środkami.


WERSJA męska

Dlaczego lubię ten zawód?

Lubię moją pracę, bo szukając najkorzystniejszych dla moich klientów sposobów inwestowania w kryptowaluty cały czas rozwijam swoje umiejętności. Cieszę się, kiedy klientom dzięki moim poradom uda się zgromadzić fundusze na realizację ważnych inwestycji, spełnianie marzeń,…

Czym się zajmuję?

Jako doradczyni kryptowalutowa doradzam moim klientom w kwestiach związanych z rynkiem kryptowalut. W świecie coraz to nowych rozwiązań technologicznych i osłabionego zaufania do oficjalnych instytucji finansowych, takich jak banki, coraz częściej zamiast pieniędzy ludzie wykorzystują alternatywne systemy finansowe, istniejące poza oficjalnym obiegiem, choć umożliwiające zakupy jak najbardziej rzeczywistych przedmiotów i usług. Systemy te posługują się kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, Ether, Ripple Dash czy Dogecoin.


Moi klienci nie zawsze potrafią odnaleźć się w tym wirtualnym świecie, dlatego potrzebują mojej pomocy. Doradzam im, jakie kryptowaluty warto kupować, bo ich kurs zapewne pójdzie w górę. Mogą to być zarówno dopiero wchodzące na rynek tokeny, bo taką rolę pełnią kryptowaluty w obiegu, jak i już zadomowione waluty w rodzaju Bitcoina. Podpowiadam też, jak grać na giełdzie kryptowalut, aby osiągnąć zyski: jakie waluty kupować, bo prognozuje się, że w niedalekiej przyszłości ich kurs względem oficjalnych pieniędzy wzrośnie, a co do których trzeba być bardzo ostrożnym, chyba że akceptuje się wysokie ryzyko straty.
Sprawdzam wszystkie transakcje cyfrowe, jakie wykonują moi klienci, oceniając czy korzystają ze sprawdzonych systemów do ich przeprowadzania i weryfikuję giełdy, na których dokonują tych transakcji. Przynajmniej częściowo chronię ich w ten sposób przed oszustami, którzy zamierzają sprzeniewierzyć powierzone im zapisy kryptowalut, albo pod pozorem sprzedaży towarów po okazyjnej cenie chcą wyłudzić od nich pieniądze.
Informuję też moich klientów, w jaki sposób powinni dbać o bezpieczeństwo zgromadzonych wirtualnych pieniędzy. Jak zaszyfrować swój dostęp do posiadanych środków i konta giełdowego i jak chronić się przed atakami hakerów, dla których kryptowaluty to łakomy kąsek. Rekomenduję najlepsze programy antywirusowe, zapewniające bezpieczeństwo komputera i innego sprzętu, z którego korzystamy do zarządzania posiadanymi kryptowalutami. Najbezpieczniej jednak przechowywać je na urządzeniach bez dostępu do sieci, podczas zakupów korzystać z bezpiecznych przeglądarek, często zmieniać hasła dostępu do kont,…


Co powinnam umieć? 

W mojej pracy muszę znać się na informatyce, wiedzieć, jak działają elektroniczne giełdy kryptowalut oraz jak należy dbać o bezpieczeństwo zgromadzonych wirtualnych środków.


Ważna jest znajomość ekonomii, bo dzięki niej potrafię ocenić, które transakcje kupna lub sprzedaży kryptowalut na giełdzie są opłacalne i przyniosą zysk moim klientom.
Muszę też znać matematykę, żeby móc obliczać ewentualne zyski oraz straty, jakie może przynieść kupno konkretnych kryptowalut, oceniać ryzyko, jakie niosą poszczególne transakcje na giełdzie kryptowalut i kalkulować, czy klientom bardziej opłaci się płacenie za zakupy w tradycyjnych walutach, czy np. w Bitcoinach.


Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy? 

  • spostrzegawczość,
  • logiczne myślenie,
  • kreatywność,
  • odpowiedzialność,
  • opanowanie,
  • cierpliwość,
  • uczciwość,
  • umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów z innymi,
  • umiejętność szybkiego podejmowania trafnych decyzji.

Gdzie mogę pracować? 

Mogę otworzyć własną działalność gospodarczą albo znaleźć zatrudnienie na giełdzie kryptowalut.


Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.