Miksuję obraz z nagrań w studiu telewizyjnym i transmisji na żywo.
Dzięki mojej pracy programy telewizyjne, zarówno te nagrywane w studio, jak i transmitowane na żywo, są ciekawe dla widzów.
Jako mikser obrazu odpowiadam za płynne łączenie przekazu z wielu kamer. Chodzi o to, żeby widz oglądający program telewizyjny, koncert albo widowisko na żywo, mógł widzieć najciekawsze elementy transmisji, choćby działy się w oddalonych od siebie miejscach. Najpierw zapoznaję się ze scenariuszem programu. Na podstawie tego scenariusza orientuję się, kiedy mniej więcej powinienem zmieniać obraz przekazywany widzom, czyli aktywować konkretne kamery. Kieruję się także poleceniami otrzymywanymi od reżysera, realizatora albo koordynatora bloku programowego, którzy mogą na bieżąco wprowadzać zmiany w trakcie realizacji.
Co powinienem umieć?
Muszę potrafić sprawnie posługiwać się komputerem, a zwłaszcza korzystać z programów komputerowych do miksowania obrazu.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w studiach filmowych i telewizyjnych, w agencjach reklamowych, domach mediowych, agencjach kreatywnych. Mogę też otworzyć własną działalność gospodarczą.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.