Odpowiadam za prawidłowe funkcjonowanie budynku lub budynków mieszkalnych, które znajdują się pod moją pieczą.
Odpowiadam za prawidłowe funkcjonowanie budynku lub budynków mieszkalnych, które znajdują się pod moją pieczą.
Dzięki mojej pracy w budynkach, którymi administruję jest czysto, awarie i usterki są usuwane szybko i fachowo, trawniki regularnie podlewane i koszone, a przestrzenie wspólne zachęcają do wypoczynku. Mieszkańcy na czas otrzymują rachunki za wodę, prąd, gaz, ogrzewanie,… a ich wysokość jest rozsądna. To wszystko sprawia, że lokatorom przyjemnie się mieszka w administrowanej przeze mnie nieruchomości.
Można powiedzieć, że jestem łącznikiem między właścicielem/zarządcą, a mieszkańcami. Jako administrator odpowiadam za prawidłowe funkcjonowanie budynku lub budynków mieszkalnych, które znajdują się pod moją pieczą. Prowadzę i na bieżąco aktualizuję spisy lokali i pomieszczeń znajdujących się w administrowanych budynkach, zarówno mieszkań, jak i garaży oraz lokali użytkowych, np. sklepów, warsztatów, zakładów usługowych.
Co powinienem umieć?
Muszę znać przepisy prawa dotyczące rynku nieruchomości: ustawę o własności lokali, o ochronie praw lokatorów, muszę ich bowiem przestrzegać podczas pracy. Muszę też wiedzieć, gdzie szukać potrzebnych informacji o nieruchomościach: księgi wieczyste, rejestry budynków i lokali, plany zagospodarowania przestrzennego, ewidencja sieci uzbrojenia terenu.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w spółdzielniach mieszkaniowych, ośrodkach wypoczynkowych i rekreacyjnych.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.