Szklę ramy okienne, drzwiowe, wystawy, szklarnie, meble.
Dzięki mojej pracy klienci mają solidnie zamontowane szyby w oknach, ładne drzwi, kabiny prysznicowe czy odporne na zaplamienie, szklane ścianki w kuchni. Kwiaty i warzywa mogą pięknie wyrastać i dojrzewać w szklarniach, czy inspektach. Ozdobne lustra, piaskowane detale klatek schodowych, hotelowych recepcji czy wind oraz meble ze szklanymi blatami i drzwiczkami są nie tylko funkcjonalne, ale i cieszą oko użytkowników.
Jestem szklarzem, więc moja praca to szyby. Montuję je w oknach domów, drzwiach, gablotach wystawowych, świetlikach, inspektach, szklarniach. Mogę też wstawiać szklane elementy w meblach: blaty stołów, drzwiczki szafek, okładać szkłem kolumny i ściany, oprawiać obrazy w ramki ze szklanymi szybkami. Tworzę, odnawiam i oprawiam lustra, ale także wykonuję nietypowe elementy wystroju, takie jak akwaria.
Co powinienem umieć?
Muszę bardzo dobrze znać się na rodzajach szkła i jego właściwościach, żeby do każdej tafli dobrać odpowiednie wiertła, tarcze szlifierek, czy ciśnienie w piaskarce oraz wiedzieć, z jaką siłą mogę nimi operować, żeby szkło nie pękło. Jeśli zrobię błąd, przeważnie nie mogę go poprawić, bo materiał, na którym pracowałem zostanie zniszczony.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w zakładzie szklarskim, przedsiębiorstwie produkcyjnym, lub otworzyć własną działalność gospodarczą.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.