Sprzątam domy, mieszkania, biura, zakłady pracy.
Dzięki mojej pracy moi pracodawcy są pewni, że wszystkie pomieszczenia w ich domach, mieszkaniach, biurach i zakładach pracy są utrzymywane w idealnym porządku i higienicznej czystości.
Klienci zlecają mi sprzątanie swoich domów, mieszkań, biur, zakładów pracy. Zamiatam, odkurzam, myję, pastuję i froteruję podłogi. Odkurzam i piorę dywany, chodniki i wykładziny. Myję okna, szklane drzwiczki szafek i blaty stołów. Piorę firanki i zasłony, czyszczę rolety i żaluzje. Ścieram kurze z mebli, parapetów, obrazów, książek, ozdobnych bibelotów. W kuchni czyszczę szafki i blaty, zlewy, piekarniki, mikrofalówki. Gruntownie sprzątam oraz dezynfekuję łazienki i toalety, dbając o higienę wszystkich urządzeń sanitarnych: sedesu, umywalki, wanny, kabiny prysznicowej, bidetu, i armatury. Wymieniam w tych pomieszczeniach ręczniki, papier toaletowy i mydło. Opróżniam kosze na śmieci, a odpadki wyrzucam do pojemników, pamiętając o właściwej segregacji.
Co powinienem umieć?
W pracy przydaje mi się znajomość chemii, bo żeby czyścić rozmaite powierzchnie i sprzęty muszę znać skład środków czystości: płynów dezynfekujących, past do podłóg, mleczek i proszków do czyszczenia i wiedzieć, jakie zabrudzenia można przy ich pomocy usunąć, i na jakich powierzchniach można je bezpiecznie stosować. Muszę też wiedzieć, jaką odzież ochronną powinienem nosić, żeby ochronić skórę przed kontaktem z tymi, często drażniącymi, środkami.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach sprzątających, przedsiębiorstwach i instytucjach z różnych branż, albo otworzyć własną działalność gospodarczą.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.