Montuję i naprawiam instalacje wodno-kanalizacyjne.
Dzięki pracy, którą wykonuję, moi klienci mogą cieszyć się sprawnie działającymi instalacjami doprowadzającymi do ich mieszkań, biur i firm ciepłą i zimną wodę, ogrzewanie, czy kanalizację. Dbam o to, żeby wszystkie rury, zawory i urządzenia były w dobrym stanie i potrafię poradzić sobie z każdą awarią, która może przydarzyć się moim klientom.
Generalnie rzecz biorąc wszystkim, w czym płynie woda. Montuję instalacje doprowadzające do budynków i mieszkań ciepłą i zimną wodę, odbierające ścieki rury kanalizacyjne oraz instalacje centralnego ogrzewania, jeśli działają “na wodę”. Zajmuję się wszystkimi pracami przygotowawczymi, czyli np. robię odpowiednie otwory w murach, wykuwam w ścianach bruzdy, którymi zostaną poprowadzone rury, łączę ze sobą różne typy rur: kamionkowe, stalowe, miedziane, z tworzyw sztucznych.
Co powinnam umieć?
W pracy wykorzystuję wiele różnych narzędzi, takich jak: młoty udarowe, szlifierki kątowe, młotki, nożyce do cięcia rur, giętarki i gwinciarki, klucze hydrauliczne, zgrzewarki, rozwiertaki, przecinaki, wiertarki, piły do cięcia metalu, zaciskarki, palniki do cięcia, spawania i lutowania. Muszę więc potrafić ich prawidłowo używać i wiedzieć, jakie materiały mogę przy ich użyciu łączyć, ciąć.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach remontowych i budowlanych, miejskich przedsiębiorstwach wodociągów i kanalizacji. Mogę też otworzyć własną działalność gospodarczą.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.