Przeprowadzam badania EKG, EEG, USG, rentgenowskie i inne.
Pracuję na najnowocześniejszym sprzęcie medycznym, mogę rozwijać swoje umiejętności poprzez udział w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych. Każdy pacjent jest inny, więc choć wykonuję wiele badań jednego rodzaju, w mojej pracy nigdy się nie nudzę.
Moja praca polega na robieniu rozmaitych specjalistycznych badań elektromedycznych i radiologicznych, takich jak prześwietlenia RTG, elektrokardiografia, czyli EKG, elektroencefalografia, czyli EEG, tomografia komputerowa i pozytonowa, rezonans magnetyczny, elektromiografia, audiometria, spirometria.
Co powinnam umieć?
Muszę znać się na anatomii i fizjologii człowieka, żeby wiedzieć, jak właściwie przygotować pacjenta do określonego rodzaju badań. Używam różnych specjalistycznych urządzeń medycznych, muszę więc bardzo dobrze znać się na ich obsłudze i działaniu, żeby mieć pewność, że wyniki zrobionych przeze mnie badań będą pokazywać prawdziwy stan zdrowia pacjenta.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w szpitalach, przychodniach, a także w prywatnych zakładach elektroradiologii.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.