Zdjęcie zawodu
W. męska

Organizatorka imprez ślubnych

Organizuję śluby i inne uroczystości dbając, żeby wszystko odbyło się zgodnie z życzeniami klientów.

Organizatorka imprez ślubnych

Organizuję śluby i inne uroczystości dbając, żeby wszystko odbyło się zgodnie z życzeniami klientów.


WERSJA męska

Dlaczego lubię ten zawód?

Codziennie rozwijam swoją kreatywność i zdolności organizacyjne oraz poznaję wielu ciekawych ludzi. Każde wesele jest inne, bo każda młoda para ma inny gust i marzenia, dlatego w tej pracy nigdy nie grozi mi monotonia. Moi znajomi wiedzą, że każde imieniny, grill czy przyjęcie, które ja organizuję, będzie niezapomniane.

Czym się zajmuję?

Zajmuję się organizowaniem ślubów, wesel oraz wszelkiego typu uroczystości. Każdy chce, aby jego ślub był wyjątkowy i niezapomniany, ale tylko niektórzy wiedzą, jak się do tego zabrać. Większość jest zresztą tak zapracowana, że zwyczajnie nie ma czasu na zajmowanie się wszystkim samemu i ustalanie mnóstwa szczegółów. Jestem osobą, która wyręcza przyszłych państwa młodych podczas rozmów z pracownikami kwiaciarni, didżejami, kucharzami, kelnerami. Doradzam im także przy wyborze dekoracji, sali weselnej, limuzyny i podpowiadam, jakie są najmodniejsze trendy w organizacji ślubów. Najpierw proszę moich klientów o dokładne określenie, jak ma wyglądać ich wymarzony ślub i wesele, następnie układam scenariusz całej uroczystości – gdzie ma się odbyć, ilu będzie gości, co ma być w menu, kto i jaką muzykę będzie grać. Opracowuję też dokładny plan wszystkiego, co trzeba zrobić, a w samym dniu ślubu dbam o to, aby wszystko przebiegało tak, jak wymarzyli to sobie nowożeńcy. 


Wybieram kwiaty, obrusy, zastawę oraz dekoracje trafiające w gust młodej pary, proponuję fason sukni ślubnej oraz pasujący bukiet i makijaż najlepiej podkreślający urodę panny młodej, doradzam jak ustawić stoły i usadzić gości weselnych, jaki zespół albo didżeja wybrać. Proponuję moim klientom usługi najlepszych cukierni, domów weselnych, kierowców, fotografów z którymi współpracuję. W trakcie ślubu czy wesela mogą zdarzyć się problemy, np. ktoś nagle zachoruje albo bukiet ślubny nie dotrze na czas, a ja muszę wiedzieć jak sobie z nimi poradzić, żeby uroczystość przebiegła bez zakłóceń. Dzięki mojej pracy nowożeńcy przeżywają ten wyjątkowy dzień nie martwiąc się o drobiazgi i mogą w pełni cieszyć się swoim szczęściem. 


Co powinnam umieć? 

Muszę znać się na najnowszych trendach w branży ślubnej, dlatego odwiedzam targi ślubne i na bieżąco szukam inspiracji w sieci. 


Klienci oczekują ode mnie pomocy na wszystkich etapach organizowania tej wyjątkowej uroczystości, dlatego muszę też dokładnie wiedzieć, jakie dokumenty trzeba wypełnić jeśli chce się wziąć ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego, w kościele albo w jakimś pięknym miejscu. 
Muszę znać najpopularniejsze utwory muzyczne grane podczas ślubów i wesel, umieć dobrać rodzaj muzyki do miejsca ślubu i wesela oraz do oczekiwań państwa młodych; muszę wiedzieć, które zespoły i jacy didżeje grają najlepszą muzykę. 


Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy? 

  • umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów z innymi,
  • odpowiedzialność,
  • dokładność,
  • odporność na stres,
  • kreatywność,
  • umiejętność szybkiego podejmowania trafnych decyzji,
  • cierpliwość,
  • dyspozycyjność,
  • umiejętność pracy w szybkim tempie.

Gdzie mogę pracować? 

Mogę znaleźć zatrudnienie w hotelach, restauracjach, domach weselnych albo założyć własną działalność gospodarczą.


Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.