Wykonuję badania diagnostyczne w laboratorium. Dzięki nim można zdiagnozować różne choroby i ocenić stan zdrowia badanych osób.
Wykonuję badania diagnostyczne w laboratorium. Dzięki nim można zdiagnozować różne choroby i ocenić stan zdrowia badanych osób.
Lubię moją pracę, bo choć jest trudna i związana z dużą odpowiedzialnością, to sprawia mi wielką satysfakcję. Dzięki wynikom moich badań lekarze mogą ustalić, co dolega pacjentom i zlecić odpowiednie leczenie.
Jestem diagnostką laboratoryjną. Moja praca polega na wykonywaniu badań, które lekarz zleca, żeby określić stan zdrowia pacjenta. Często sama uczestniczę w pobieraniu materiału do badań.
Co powinnam umieć?
W pracy posługuję się specjalistycznym sprzętem diagnostycznym, dlatego muszę bardzo dobrze znać się na jego obsłudze i wiedzieć, na jakich zasadach działa. Współcześnie wyniki badań gromadzi się, przechowuje i wydaje dzięki specjalnym programom komputerowym, muszę więc potrafić sprawnie je obsługiwać.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę pracować w prywatnym laboratorium diagnostycznym, w szpitalu, w placówce badawczej, stacji sanitarno-epidemiologicznej, w firmie farmaceutycznej – możliwości jest wiele.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.