Rozpatruję reklamacje zgłaszane przez klientów.
Lubię moją pracę, bo dzięki sprawnemu rozpatrywaniu reklamacji buduję pozytywny wizerunek firmy na rynku: wśród klientów, dostawców i szerokiej opinii publicznej. Rozpatrywanie reklamacji pomaga też dbać o jak najlepszą jakość naszych wyrobów.
Jestem odpowiedzialna za rozpatrywanie reklamacji, jakie składają klienci. To niełatwe zadanie, bo ze strony kupującego wadą może być wszystko, co nie zgadza się z jego wyobrażeniem o budowie, wyglądzie czy działaniu zakupionego produktu. Firma ma jednak zwykle ściśle określone, jakie wady kwalifikują się do uznania reklamacji. Są to szczególnie wady fizyczne i uszkodzenia produktu, brak niezbędnych akcesoriów, albo brak właściwości, jakie powinien posiadać, np. wodoodporna kurtka przepuszczająca wodę na deszczu. Równie ważne jest właściwe wypełnienie wniosku reklamacyjnego oraz dotrzymanie terminu, w jakim reklamację można zgłosić, żeby była uznana.
Co powinnam umieć?
W mojej pracy istotna jest znajomość produktów wytwarzanych przez firmę, w której pracuję. Powinnam umieć ocenić, czy reklamowane produkty faktycznie są wadliwe i czy wada powstała na etapie produkcji, czy też może wynika z niewłaściwego użytkowania albo uszkodzeń w transporcie. Przydaje mi się też umiejętność posługiwania się rysunkiem technicznym, bo pomaga mi oceniać, czy wada produktu wynika z samego projektu, czy też jest efektem pomyłki w produkcji.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w działach reklamacji firm i przedsiębiorstw z różnych branż.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.