Dbam o to, żeby każdy pracownik czuł się dobrze w firmie i mógł realizować swój potencjał.
Dbam o to, żeby każdy pracownik czuł się dobrze w firmie i mógł realizować swój potencjał.
Lubię moją pracę, bo czuję, że pomagam ludziom radzić sobie ze stresem w środowisku pracy, odnajdywać pasje życiowe i drobne radości w pracy oraz budować w tym środowisku przyjazne relacje. Moja praca przyczynia się do poprawy działania każdego pracownika w sytuacji zawodowej, a przez to do harmonijnego rozwoju całej organizacji. Tę wiedzę i doświadczenie wykorzystuję także do doradzania moim bliskim oraz dla poprawy własnego samopoczucia.
Jako psycholożka biznesu mogę pracować w takich obszarach gospodarki, jak marketing, reklama, bezpieczeństwo pracy, komunikacja wewnątrzzakładowa, rekrutacja, coaching, doradztwo biznesowe, analiza rynku, mediacje, finanse, projektowanie doświadczeń klienta i doradztwo strategiczne dla firm. Moje możliwości kariery są bardzo szerokie. Pomagam zarządzającym rozwiązywać problemy, przed którymi stoi ich firma lub przedsiębiorstwo, takimi jak brak rąk do pracy, nowe formy zatrudnienia i świadczenia pracy, konieczność zarządzania zespołami międzygeneracyjnymi i zróżnicowanymi narodowościowo oraz kulturowo.
Co powinnam umieć?
Muszę być dobrą psycholożką, znać psychikę człowieka, najczęstsze zachowania ludzkie oraz powstawanie i przebieg procesów psychicznych, i umieć pomagać w rozwiązywaniu sytuacji problemowych. Muszę potrafić obserwować, analizować i przewidywać interakcje zachodzące między ludźmi oraz psychologiczne prawidłowości w podejmowaniu decyzji, jakimi może kierować się człowiek. Przydaje mi się wiedza dotycząca biologicznych podstaw zachowań, stresu, wyrabiania nawyków.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w agencjach kreatywnych i brandingowych, działach public relations i human resources, w firmach doradczych i szkoleniowych. Mogę też pracować na uczelni lub otworzyć własną firmę.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.