Zapewniam wsparcie administracyjne osobom prowadzącym badania kliniczne.
Zapewniam wsparcie administracyjne osobom prowadzącym badania kliniczne.
Dzięki mojej pracy badania kliniczne są prowadzone sprawniej i efektywniej. Przyczyniam się do postępu w medycynie, we wprowadzaniu na rynek nowych lub udoskonalonych leków albo urządzeń medycznych. Poza tym na co dzień mam do czynienia z nowymi technologiami i mogę poszerzać swoją wiedzę w kontakcie ze specjalistami.
Pomagam specjalistom zaangażowanym w prowadzenie badań klinicznych. We współpracy z członkami zespołu, którego jestem częścią, wspieram organizowanie, przygotowanie oraz prowadzenie tych badań. Zajmuję się głównie pracą administracyjną: umawiam spotkania zespołu, zapisuję ustalenia z tych spotkań, prowadzę i archiwizuję dokumentację, przygotowuję tłumaczenia medyczne dla władz regulacyjnych, śledzę i porządkuję dane raportowane z ośrodków biorących udział w badaniu, rezerwuję noclegi i bilety kolejowe, autobusowe, lotnicze dla członków zespołu badawczego, a czasem towarzyszę im podczas wizyt w tych ośrodkach.… Często odpowiadam też za nadzór nad kontraktami, płatnościami oraz współpracuję z dostawcami usług i produktów niezbędnych do poprawnego przeprowadzenia danego badania.
Muszę posiadać ogólną wiedzę z zakresu medycyny i nauk pokrewnych: biologii, chemii, fizyki, dlatego powinienem ukończyć studia w jednej z tych dziedzin. Dodatkowo bardzo przydatne są studia podyplomowe z zakresu zarządzania badaniami klinicznymi.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach biotechnologicznych, farmaceutycznych lub u usługodawców w branży badań klinicznych.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.