Zajmuję się wykonywaniem komputerowych rysunków 2D i 3D, niezbędnych do stworzenia dokumentacji technicznej produktów firmy, w której pracuję.
Zajmuję się wykonywaniem komputerowych rysunków 2D i 3D, niezbędnych do stworzenia dokumentacji technicznej produktów firmy, w której pracuję.
Pracując w biurach projektowych, działach techniczno-projektowych i technologicznych firm z różnych branż, np. mechanicznej, energetycznej, elektrycznej, budowlanej, instalacyjnej, mam okazję uczestniczyć w projektowaniu nowych produktów, budynków, maszyn. Dzięki moim rysunkom produkcja, eksploatacja i utylizacja tych wyrobów jest sprawna i bezproblemowa.
Jako operator CAD jestem odpowiedzialny za tworzenie dokumentacji technicznej 2D i 3D w firmie, w której pracuję. Dokumentacja techniczna to inaczej mówiąc wszystkie dokumenty opisujące produkty naszej firmy: wygląd, materiały, dokładne wymiary, w tym osprzęt niezbędny do produkcji, czyli konieczne technologie i maszyny, do eksploatacji i obsługi, do kasacji, czyli rozbiórki, złomowania, i do odzyskiwania surowców: dokumentacja recyklingu.
Co powinienem umieć?
W mojej pracy niezbędna jest dogłębna znajomość tego typu programów komputerowych, np. ArCADia, AutoCAD, DraftCAD.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie m.in. w firmach z branży mechanicznej, energetycznej, elektrycznej, budowlanej, instalacyjnej. Mogę też otworzyć własną działalność gospodarczą.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.