Dzięki mojej pracy powstają smaczne sery różnych gatunków, które cieszą podniebienia konsumentów.
Dzięki mojej pracy powstają smaczne sery różnych gatunków, które cieszą podniebienia konsumentów.
Dzięki mojej pracy powstają smaczne sery, które cieszą podniebienia konsumentów. Klienci są pewni, że kupują produkty wysokiej jakości, zdrowe, smaczne i oryginalne. W tej pracy atutem jest też to, że nie muszę zawsze trzymać się ustalonych receptur, ale też eksperymentuję i tworzę nowe gatunki sera, których jestem pierwszą degustatorką.
Produkuję różne gatunki serów. Na początku muszę zdobyć dobrej jakości mleko: od kóz, owiec, krów - w zależności od tego, jaki ser chcę zrobić. Mogę sama hodować zwierzęta mleczne, albo kupować mleko od sprawdzonych hodowców, którzy dbają o zdrowie swojej trzody. Mleko używane do produkcji serów musi być tłuste i niepasteryzowane, dlatego nie nadaje się np. mleko UHT, które jest pasteryzowane w wysokiej temperaturze. Ale samo mleko nie wystarczy, żeby powstał ser, potrzebne są jeszcze dodatkowe składniki, w tym moja wiedza i umiejętności.
Co powinnam umieć?
Pracując wykorzystuję sprzęt i narzędzia takie, jak kotły warzelnicze, termometry, chusty serowarskie, formy do sera, próbniki, higrometr, solomierz do solanki, dlatego muszę potrafić sprawnie się nimi posługiwać i dbać ich dobry stan techniczny.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach produkujących sery, mogę też otworzyć własną działalność gospodarczą.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.