Naprawiam wagony i lokomotywy.
Dobrze wykonując swoją pracę zapewniam bezpieczeństwo podróżnym i pracownikom kolei oraz terminowe przyjazdy i odjazdy pociągów. Dzięki mnie wszystkie urządzenia mechaniczne w pociągach sprawnie działają, a ewentualne usterki są usuwane szybko i fachowo.
Jako dziecko bardzo lubiłam bawić się elektryczną kolejką, którą dostałam od taty. Czasami kolejka się psuła i zamiast pędzić po szynach stała w miejscu, a ja próbowałam znaleźć przyczynę awarii i naprawić moją ulubioną zabawkę. Kiedy mi się udawało, byłam dumna, a tata żartował, że kiedyś powinnam naprawiać prawdziwe pociągi. Żarty żartami, a ja pomyślałam, że taka praca faktycznie byłaby w sam raz dla mnie. Postanowiłam zostać mechaniczką taboru kolejowego.
Co powinnam umieć?
Muszę świetnie znać się na narzędziach pomiarowych: manometry, mikrometry, poziomice, suwmiarki, i ich obsłudze, umieć czytać schematy elektryczne, hydrauliczne i inne techniczne.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w zakładach produkcyjnych i naprawczych taboru kolejowego.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.