Odpowiadam za transport towarów niebezpiecznych, takich jak sztuczne ognie, toksyczne gazy, farby, rozpuszczalniki, karbid, nawozy, pestycydy.
Odpowiadam za transport towarów niebezpiecznych, takich jak sztuczne ognie, toksyczne gazy, farby, rozpuszczalniki, karbid, nawozy, pestycydy.
Towary niebezpieczne muszą być przechowywane, transportowane i wykorzystywane w specjalnych warunkach. W przeciwnym razie stanowią zagrożenie zarówno dla ludzi, którzy mają z nimi kontakt jak i dla środowiska. Dzięki mojej pracy udaje się zminimalizować ryzyko wypadków, skażenia środowiska i narażenia ludzi na działanie tych groźnych dla zdrowia substancji.
Odpowiadam za to, żeby transport towarów niebezpiecznych odbywał się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tworzę procedury dotyczące przewożenia tych towarów, sprawdzam jak przebiega ich pakowanie, ładowanie i rozładowywanie. Kontroluję, jak w przedsiębiorstwie przestrzega się przepisów dotyczących oznakowywania towarów niebezpiecznych i ich przechowywania w magazynie. Sprawdzam, czy kierowcy, magazynierzy i inni pracownicy mający kontakt z takimi towarami są odpowiednio przeszkoleni i wiedzą, jak mają postępować podczas załadunku, rozładunku i transportu, żeby dbać o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i przewożonego towaru.
Co powinnam umieć?
Muszę znać treść Umowy ADR oraz Ustawy o przewozie materiałów niebezpiecznych i wiedzieć, jak należy stosować je w praktyce.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się transportem towarów niebezpiecznych.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.