Oceniam stan techniczny samochodów i innych pojazdów oraz naprawiam ich usterki.
Oceniam stan techniczny samochodów i innych pojazdów oraz naprawiam ich usterki.
Lubię moją pracę, bo jestem jak lekarz lub detektyw: diagnozuję problem pojazdu, by móc go naprawić. Największą satysfakcję czuję, gdy wraca do mnie klient zadowolony z efektów mojej pracy.
Naprawiam samochody i oceniam ich sprawność. Pracę zaczynam od wypełnienia protokołu przyjęcia samochodu do przeglądu lub naprawy, a potem dokładnie sprawdzam jego stan techniczny, posługując się rozmaitymi urządzeniami diagnostycznymi. Oceniam sprawność każdego układu, zespołu i podzespołu z jakich zbudowany jest pojazd, np. silnika i skrzyni biegów, sprzęgła, układu hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia. Jeśli znajdę jakąś usterkę, usuwam ją, np. wymieniam zużytą część na nową. Żeby móc dostać się do części znajdujących się w podwoziu podnoszę samochód używając podnośnika mechanicznego.
Co powinienem umieć?
Muszę znać się na budowie pojazdów, znać zastosowanie każdej z części oraz umieć znaleźć różne rozwiązania techniczne, żeby wiedzieć jak naprawić maszyny, którymi się zajmuję.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w stacjach obsługi pojazdów samochodowych, w firmach produkujących samochody, w warsztatach zajmujących się naprawą samochodów, w salonach sprzedających samochody i części samochodowe, w przedsiębiorstwach transportowych,…
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.