Dbam o oprawę rozgrywek sportowych, informuję kibiców o składzie drużyn, opowiadam ciekawostki o zawodnikach, informuję ich o wszystkim, co się dzieje na obiekcie sportowym.
Dbam o oprawę rozgrywek sportowych, informuję kibiców o składzie drużyn, opowiadam ciekawostki o zawodnikach, informuję ich o wszystkim, co się dzieje na obiekcie sportowym.
Pracując jako spikerka sportowa zapewniam profesjonalną obsługę podczas różnych imprez sportowych. Dzięki mojej pracy kibice są na bieżąco informowani o wszystkim, co dzieje się na boisku, stadionie. Mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat dyscypliny, którą właśnie oglądają na żywo i poznać ciekawostki z życia zawodników.
Kiedy pierwszy raz poszłam z rodzicami na mecz rozgrywany na stadionie miejskim, usłyszałam spikera na żywo. Tak fascynująco opisywał, co się dzieje na boisku, sypał jak z rękawa statystykami sportowymi, wydawało mi się, że wiedział wszystko o każdym z graczy. Pomyślałam, że świetnie by było też tak potrafić. Jak wygląda moja praca? Podczas rozgrywek sportowych witam kibiców zgromadzonych na trybunach, przedstawiam im skład drużyn, a w przypadku sportów indywidualnych imiona i nazwiska sportowców biorących udział w zawodach i kolejność, w jakiej będą startować.
Co powinnam umieć?
Pełniąc funkcję spikerki sportowej podczas zawodów w konkretnej dyscyplinie sportu, muszę znać obowiązujące w niej przepisy, np. wiedzieć, jakie są przepisowe stroje, znać sposoby zdobywania punktów przez zawodnika albo drużynę, wiedzieć za jakie przewinienia grożą kary, jakie były dotychczasowe najlepsze wyniki, czy w imprezie biorą udział wszyscy zawodnicy ze światowej czołówki, czy też któregoś brakuje i dlaczego. Dzięki tej wiedzy mogę fachowo informować kibiców o tym, co dzieje się na boisku, stadionie, strzelnicy, lodowisku.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się organizacją imprez sportowych lub otworzyć własną działalność gospodarczą.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.