Ratuję poszkodowanych na morzu.
Dzięki mojej pracy załoga i pasażerowie statków mogą na morzu czuć się bezpiecznie. Wiedzą, że w razie choroby, urazu, wypadnięcia za burtę lub katastrofy statku natychmiast ruszę im na ratunek.
Wybrałam taki zawód, ponieważ lubię morze, a pomaganie innym od dawna było moją pasją. Jako ratowniczka morska zajmuję się poszukiwaniem i ratowaniem na morzu osób, które np. wypadły za burtę statku, nagle zachorowały albo doznały urazów podczas morskiej podróży, przeżyły katastrofę jednostki pływającej. Biorę udział w różnych akcjach ratunkowych: podejmowania rozbitków z wody, ewakuowania załogi i pasażerów ze statku, który np. utknął na mieliźnie, miał awarię silników, wybuchł na nim pożar.
Co powinnam umieć?
Podczas pracy używam specjalistycznego sprzętu, takiego jak: łodzie i tratwy ratunkowe, specjalne pasy i koła ratunkowe, kombinezony ratunkowe, koce termiczne, defibrylatory, worki ambu, radiostacje, pochylnie i żurawiki do wodowania tratw, dlatego muszę znać się na ich budowie i potrafić się nimi posługiwać.
Jakie kompetencje miękkie są potrzebne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w jednostkach Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.