Zapewniam wysoką jakość techniczną audycji radiowych, telewizyjnych i przekazów w sieci.
Zapewniam wysoką jakość techniczną audycji radiowych, telewizyjnych i przekazów w sieci.
Lubię to, co robię, bo w pracy wciąż czekają na mnie nowe wyzwania, codziennie mogę poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności, mam do czynienia z nowoczesnym sprzętem i oprogramowaniem, poznaję też ciekawych ludzi. Szukanie nowych sposobów zapewniania krystalicznego obrazu i idealnego dźwięku sprawia mi wiele satysfakcji.
Jako inżynier audiowizualny odpowiadam za wysoką jakość techniczną programów. Dbam o to, żeby transmisje odbywały się zgodnie z najwyższymi standardami audio-wideo, aby widzowie lub słuchacze słuchając i oglądając nagrania lub audycje nadawane na żywo cieszyli się czystym dźwiękiem i ostrym obrazem, bez zakłóceń, zniekształceń i przekłamań kolorów. Do mnie należy też idealna synchronizacja obrazu z dźwiękiem w trakcie przekazu.
Co powinienem umieć?
Muszę dobrze znać informatykę, potrafić pracować z różnymi systemami operacyjnymi: Windows, OS X, Linux, tworzyć oprogramowanie służące do nagrywania dźwięku i obrazu w wysokiej jakości oraz do ich synchronizacji, umieć przetwarzać pliki dźwiękowe i wideo, posługiwać się programami komputerowymi służącymi do projektowania ustawienia mikrofonów, kamer i głośników w określonej przestrzeni, a także sprzętu niezbędnego w mojej pracy.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w telewizji naziemnej, satelitarnej, kablowej i cyfrowej, w radiu, studiach nagrań lub w firmach produkujących specjalistyczny sprzęt niezbędny przy realizacji nagrań audio i wideo. Mogę też założyć własną działalność gospodarczą i pracować dla różnych klientów, wykonując konkretne zlecenia.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.