Zdobywam klientów dla firmy z branży medycznej, a potem dbam, by pozostali jej wierni.
Zdobywam klientów dla firmy z branży medycznej, a potem dbam, by pozostali jej wierni.
Lubię moją pracę, bo mogę ciągle poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności negocjacyjne. Przyczyniam się też do sukcesu finansowego firmy, w której pracuję, zaś końcowi odbiorcy moich produktów mogą poprawić swoje zdrowie korzystając z najnowszych osiągnięć technologii i farmakologii.
Reprezentuję firmę produkującą leki albo różnego typu sprzęt i artykuły medyczne. Moim zadaniem jest promowanie jej wyrobów wśród potencjalnych klientów: lekarzy rodzinnych i specjalistów pracujących w poradniach, przychodniach i szpitalach oraz wśród właścicieli aptek, dyrektorów szpitali i osób odpowiedzialnych za zakupy leków i sprzętu. Zachęcam ich do kupna tego, co produkuje moja firma: sprzętu medycznego lub leków, zarówno tych dostępnych bez recepty, jak i wyłącznie z przepisu lekarza albo wręcz tylko dla aptek szpitalnych. Żeby dobrze wykonywać swoją pracę, muszę na bieżąco opracowywać plan kontaktów handlowych, czyli listę spotkań ze stałymi i potencjalnymi klientami, jakie mam odbyć w danym dniu, tygodniu lub miesiącu. To ważne, bo w mojej profesji wizyty muszę zawsze wcześniej uzgadniać z klientami, aby nie zaburzać ich pracy zawodowej.
Co powinienem umieć?
Jeśli mam skutecznie zachęcać klientów do kupna leków, które produkuje moja firma, muszę znać się na rynku farmaceutyków wykorzystywanych w danej specjalności, wiedzieć, jak działają i jakie są między nimi różnice, bo tylko tak mogę wykazywać przewagę naszych specyfików nad medykamentami produkowanymi przez konkurencję. Nieodzowna jest wiedza z chemii, bo muszę znać się na substancjach czynnych i pomocniczych, wiedzieć, w jaki sposób są pozyskiwane, jak działają, czy mogą wchodzić ze sobą w niepożądane reakcje,…
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach produkujących leki lub sprzęt medyczny.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.