Testuję gry komputerowe, zanim trafią do sprzedaży.
Dzięki mojej pracy gry komputerowe są wolne od różnego rodzaju błędów, dzięki czemu granie w nie jest przyjemnością i ciekawą formą rozrywki.
Jeśli myślisz, że od rana do nocy gram w ciekawe gry, a moim głównym zadaniem jest przejść przez kolejne etapy, to nie do końca masz rację. Owszem, cały dzień w pracy spędzam na graniu, ale mniej skupiam się na pokonywaniu kolejnych poziomów, a bardziej na sprawdzeniu, czy np. fabuła jest logicznie zbudowana, animacje płynne, czy gra nie zacina się odtwarzana przy użyciu różnych kart graficznych, dźwiękowych i systemów operacyjnych albo na starszym sprzęcie, wyposażonym w wolniejszy procesor. Oceniam też funkcjonalność: jakość grafiki, płynność poruszania się postaci, łatwość obsługi panelu sterowania: myszką, klawiaturą, joystickiem.
Co powinnam umieć?
W mojej pracy przydaje się znajomość matematyki, a zwłaszcza modeli matematycznych będących podstawą gier komputerowych, dzięki matematyce mogę też sprawdzać poprawność naliczania punktów w grze.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach tworzących gry komputerowe.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.