Naprawiam mechanizmy metalowe, dorabiam klucze.
Dorabiając klucze, reperując zepsute zamki, regulując zawiasy, czy przywracając do życia urządzenia gospodarstwa domowego sprawiam, że życie moich klientów staje się łatwiejsze. Z kolei jeśli pracuję w zakładzie produkcyjnym, dbam o sprawne działanie wszystkich maszyn, które są tam używane. Dzięki mnie produkcja może przebiegać bez przestojów, a gdy przytrafi się awaria, umiem ją sprawnie usunąć, co sprawia mi wielką satysfakcję.
Czyszczę i naprawiam zepsute sprzęty gospodarstwa domowego, takie jak pralki, maszyny do szycia, wentylatory, roboty kuchenne, młynki, odkurzacze, oraz wózki, rowery, zamki, zawiasy, zasuwy i metalowe ogrodzenia, bywa, że dorabiam klucze. Mogę też zajmować się konserwacją i naprawą różnego typu maszyn, taśm produkcyjnych, wykonywaniem z metalu części zamiennych, które zastępują zużyte lub zepsute elementy, wytwarzaniem metalowych narzędzi.
Co powinienem umieć?
Muszę wiedzieć, jak posługiwać się specjalistycznymi narzędziami i sprzętem: szlifierki pneumatyczne, ściernice krzemowe, pilniki, palnik acetylenowo-tlenowy, młotki, wybijaki, piły do metalu, nożyce i wycinaki, suwmiarki, średnicówki, kątomierze, wiertarki ręczne i stołowe, lutownice, gwintowniki. Muszę potrafić dobrać właściwe narzędzia i urządzenia do rodzaju wykonywanej pracy oraz wiedzieć, jak bezpiecznie ich używać. Muszę też przestrzegać w pracy zasad BHP, nosić odzież ochronną, okulary ochronne czy słuchawki wygłuszające huk maszyn.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w warsztacie ślusarskim albo w fabrykach, hutach i innych zakładach pracy.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.