Mapa Karier v 4.0.0

I Ty możesz szkolić z Mapy Karier. Scenariusz szkolenia

Autor: Klaudia Stano; Ostatnia aktualizacja: 18.06.2024

 Chcesz zaprezentować naszą stronę internetową na konferencji lub poprowadzić szkolenie o Mapie Karier? Przygotowaliśmy dla Ciebie PDF, w którym znajdziesz ramowy program warsztatu oraz kluczowe informacje o naszym bezpłatnym narzędziu. Dziękujemy, że pomagasz nam w upowszechnianiu Mapy Karier!

Okładka strony

Niech wszyscy się dowiedzą

“Byłoby super, gdyby jeszcze więcej nauczycieli, dyrektorów, edukatorów dowiedziało się o Mapie Karier” – to zdanie często słyszymy z ust uczestników warsztatów Mapy Karier.

I w 100% się z nim zgadzamy – staramy się szerzyć informacje o Mapie Karier, gdzie się da, jednak wiemy, że nie dotarliśmy jeszcze do każdego zakątka Polski. 

Możesz nam pomóc szerzyć wiedzę o Mapie Karier i o tym, jak pomagać dzieciom i młodzieży w podejmowaniu decyzji edukacyjno-zawodowych.

W ten sposób zwiększasz ich szansę na udany start w dorosłe życie.

Jak możesz informować o Mapie Karier?

  • Informuj o stronie mapakarier.org uczniów, nauczycieli i rodziców. Zachęcaj ich do eksploracji i swobodnego korzystania z naszych zasobów. Powiedz im, że są to zasoby darmowe, opracowane przez ekspertów. Możesz umieścić link do Mapy Karier na stronie placówki, w której pracujesz (szkoły, poradni psychologiczno-pedagogicznej, ośrodku doskonalenia nauczycieli), w dzienniku elektronicznym, w mediach społecznościowych czy w tworzonych przez Ciebie materiałach.
  • Zaprezentuj Mapę Karier szerszemu gronu na lokalnej konferencji, seminarium, spotkaniu. Pokaż, jak wygląda nasza strona, co można na niej znaleźć i do kogo jest skierowana. 
  • Poprowadź szkolenie dla innych nauczycieli, podczas którego uczestnicy przećwiczą korzystanie z Mapy Karier i dzięki temu będą lepiej przygotowani do prowadzenia zajęć w oparciu o nasze narzędzie (np. warsztat na radzie pedagogicznej, szkolenie w ODN-ie, spotkanie lokalnej sieci doradców zawodowych).

Zachęcamy do opowiadania o Mapie Karier w szkołach, poradniach i innych placówkach edukacyjnych – wszędzie tam, gdzie dzieci i młodzież zastanawiają się nad swoimi wyborami edukacyjno-zawodowymi.

Jak opowiadać o Mapie Karier?

Skoro czytasz ten artykuł, zastanawiasz się na pewno, jak w praktyce zorganizować warsztat lub wystąpienie dotyczące Mapy Karier. Przygotowanie do każdego spotkania wymaga od prowadzącego/prowadzącej przemyślenia celu, potrzeb odbiorców, agendy, proponowanych aktywności itp.

Chcemy maksymalnie ułatwić Ci to zadanie i zaoszczędzić Twój czas, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowy scenariusz szkolenia. 

Jest to przebieg szkolenia, który sprawdza się od lat podczas warsztatów prowadzonych przez nasz zespół trenerski. Szkolenia Mapy Karier oparte o ten scenariusz przeszło dotychczas kilkuset edukatorów z całej Polski.

Aktualny scenariusz szkolenia w formacie PDF znajdziesz tutaj

Wraz z rozwojem Mapy Karier i dodawania nowych funkcjonalności aktualizujemy powyższy scenariusz. W nagłówku scenariusza znajdziesz datę ostatniej aktualizacji. 

picture

Pamiętaj, że jest to materiał, który możesz dowolnie modyfikować i dopasowywać do własnych potrzeb oraz potrzeb Twoich odbiorców.

Nie udostępniamy Ci gotowych slajdów czy prezentacji, ponieważ jesteśmy zdania, że Mapę Karier najlepiej jest pokazać w działaniu, po prostu wchodząc na stronę i  omawiając poszczególne zakładki i funkcjonalności (co szczegółowo opisujemy w scenariuszu).

Dlaczego warto opowiadać o Mapie Karier?

Wierzymy, że opowiadanie o Mapie Karier przyniesie również Tobie wymierne korzyści.

Mapa Karier to wiodące narzędzie doradztwa zawodowego w Polsce. Zawiera wysokiej jakości, zweryfikowane i aktualne informacje o rynku pracy i edukacji, dostosowane w formie do oczekiwań dzieci i młodzieży.

  • Rozpowszechniając informacje o Mapie Karier stajesz się ambasadorem/ambasadorką popularnego, darmowego, innowacyjnego i wciąż rozwijającego się projektu edukacyjnego.
  • Przygotowany przez nas scenariusz jest gotowym i sprawdzonym przepisem na angażujące szkolenie (o dowolnym czasie trwania). Jeśli wykorzystasz nasze podpowiedzi, nie musisz przygotowywać nic ponadto, a gwarantujemy Ci, że uczestnicy wyjdą zadowoleni. 
  • Fragmenty scenariusza możesz wplatać w Twoje szkolenia i wystąpienia dotyczące szerszej tematyki, np. narzędzi wspierających doradztwo zawodowe czy ciekawych inspiracji na lekcje przedmiotowe.
  • Realizując szkolenia z Mapy Karier i przekazując nam feedback, opinie i wątpliwości uczestników, przyczyniasz się do ciągłego ulepszania Mapy Karier.

Pochwal się

Za Tobą szkolenie w oparciu o nasz scenariusz? Zorganizował_ś wydarzenie, którego uczestnicy dowiedzieli się o Mapie Karier? Wyślij nam maila (kontakt@mapakarier.org) i napisz, gdzie odbyło się spotkanie, kto wziął w nim udział (nauczyciele/uczniowie/rodzice), ilu było uczestników? A może masz zdjęcia z tego dnia? Będzie nam bardzo miło przeczytać krótkie podsumowanie od Ciebie.

Na deser

Opowiadając o Mapie Karier i fundacji Katalyst Education nie zapomnij o naszym drugim projekcie, Pi-stacja, w ramach którego publikujemy darmowe wideolekcje i interaktywne ćwiczenia z chemii, fizyki, biologii, matematyki, przyrody i techniki, przystępnie wyjaśniające trudne szkolne tematy (zgodne z podstawą programową), a także bezpłatnie pomagamy uczniom w przygotowaniu do egzaminów z matematyki.


Inne artykuły, które mogą Ci się spodobać:Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.