Zdjęcie zawodu
W. żeńska

Trendsetter

Promuję konkretne marki, produkty lub usługi.

Trendsetter

Promuję konkretne marki, produkty lub usługi.


WERSJA żeńska

Dlaczego lubię ten zawód?

Moja praca jest bardzo ciekawa, dzięki mnie producenci konkretnych towarów lub usług są pewni, że ich usługi/produkty będą w ciekawy sposób reklamowane potencjalnym klientom i mają duże szanse na odniesienie sukcesu.

Czym się zajmuję?

Promuję produkty, marki lub usługi oraz tworzę nowe trendy. Można powiedzieć, że jestem \"żywą reklamą\": noszę reklamowane ubrania, buty, zegarki konkretnej firmy, pachnę określonymi perfumami. Żeby docierać do jak największej liczby osób prowadzę też bloga i kanał na YouTubie. W moich wpisach i filmikach mogę prezentować recenzje rozmaitych produktów, np. ubrań, kosmetyków, jedzenia, usług, np. wycieczek zagranicznych, zabiegów odnowy biologicznej, lub oceniać konkretne marki. Moim zadaniem jest zareklamowanie produktów/marek/usług w taki sposób, aby uczynić z nich \"obiekty pożądania\" wśród potencjalnych klientów, przekonać ich, że to właśnie jest teraz najmodniejsze i reprezentuje najnowsze trendy. Powinienem działać delikatnie i subtelnie, aby stwarzać wrażenie, że wcale nie reklamuję produktów, usług, ani marek, tylko wybieram je, bo jestem przekonany o ich wysokiej jakości. Dokładne sposoby reklamy ustalam ze zleceniodawcą: miejsca, w których mam bywać, ilość godzin pracy, rodzaj reklamowanego produktu, marki, usługi. 


Muszę kontaktować się z jak największą ilością potencjalnych klientów, dlatego powinienem aktywnie uczestniczyć w różnych wydarzeniach i działać na portalach społecznościowych. Działania reklamowe oraz teren, na którym je wykonuję, zależą od grupy konsumentów, do których skierowany jest produkt lub usługa. Aby moja praca przynosiła efekty, muszę być elokwentny, błyskotliwy, mieć poczucie humoru, zdolności przywódcze oraz miłą aparycję. Muszę dbać o swój wizerunek i dobrą opinię, ponieważ od tego zależy sukces w tej branży. Powinienem być też kreatywny i otwarty na nowe wyzwania, ponieważ produkty, usługi lub marki, które reklamuję często są nowościami na rynku. Wykształcenie, wiek, znajomość języków obcych i inne umiejętności, jakimi powinienem się legitymować, zależą od tego, jakich konsumentów chce pozyskać zleceniodawca - muszę pasować do profilu docelowego odbiorcy. Realizując kolejne zlecenia zdobywam nowe doświadczenia i poszerzam swoje umiejętności. 


Co powinienem umieć? 

Muszę potrafić sprawnie posługiwać się komputerem, żeby móc prowadzić bloga, kanał na YouTubie i konto na portalach społecznościowych, gdzie reklamuję konkretne produkty, marki lub usługi. Znajomość informatyki przydaje mi się też, kiedy tworzę recenzje komputerów, gier, urządzeń peryferyjnych… 


Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy? 

  • kreatywność,
  • zaangażowanie,
  • samodzielność,
  • spostrzegawczość,
  • umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów z innymi,
  • wytrwałość,
  • łatwość wypowiedzi w mowie i na piśmie,
  • otwartość na nowe wyzwania. 

Gdzie mogę pracować? 

Mogę pracować dla konkretnej firmy produkującej lub sprzedającej luksusowe produkty, modne gadżety, ubrania, kosmetyki, samochody. Mogę też być freelancerem i przyjmować zlecenia od różnych klientów.


Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.